Przejdź do treści
Slider Żłobek
Przejdź do stopki

Grupa I: Wesołe Pszczółki - Maluchy rok 2022/2023  

Treść

Urodziny w naszej grupie

Urodziny w naszej grupie

W naszej grupie bardzo rzadko obchodzimy urodziny. Dlatego bardzo nam miło obchodzić pierwsze urodziny naszej najmniejszej pszczółki. Cudownie było obserwować jak rozwija się na naszych oczach.

Dzień Taty

Dzień Taty

23 czerwiec to święto wszystkich Tatusiów, dlatego w tym dniu w imieniu najmniejszych Żłobkowiczów składamy najlepsze życzenia dużo uśmiechu i radości, zadowolenia ze swoich pociech oraz jak najwięcej wspólnych chwil.

Dzień Mamy

Dzień Mamy

26 Maja to święto które powinno pamiętać każde dziecko. Święto wszystkich Mam. Z tej okazji chcemy złożyć wszystkim Mamom najlepsze życzenia, dużo uśmiechu, zadowolenia ze swoich pociech, oraz jak najwięcej wspólnie spędzonego czasu.

Światowy Dzień Pszczół

Światowy Dzień Pszczół

20 Maja obchodzimy święto patronki grupy I. Mowa oczywiście o Dniu Pszczoły. Z tej okazji dzieci miały moc atrakcji, takie jak fotobudkę, zabawy z ulem pszczółek, oraz same mogły się stać pszczółkami. Wykonały również wspólny rysunek pszczoły.

Dzień delfina

Dzień delfina

Chodź oficjalny Dzień Delfina był już dawno, to w grupie maluszków odbyły się zajęcia pod znakiem delfina dopiero teraz. Delfin jest jednym z najpiękniejszych morskich stworzeń.

Koszyczek wielkanocny

Koszyczek wielkanocny

Koszyczek to jeden z najpopularniejszych symboli Wielkanocy. Wkładamy do niego różne smakołyki i nie tylko. W tym roku dzieci z Gr. I postanowiły same wskoczyć do koszyczka, w przebraniu króliczka.

Sadzenie rzeżuchy

Sadzenie rzeżuchy

Wielkimi krokami zbliżamy się do święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji Wesołe Pszczółki z grupy I posadziły nasiona rzeżuchy. Wszystkim sprawiło to wielką radość, nawet naszej najmłodszej podopiecznej, z pomocą opiekunki świetnie się bawiła.

Malowanie pisanek

Malowanie pisanek

Malowanie pisanek w grupie Wesołych Pszczółek odbyło się w mało tradycyjny sposób. Ręcznik papierowy po wcześniejszym przygotowaniu przez opiekunki malowany za pomocą wody, odkrył przed dziećmi wspaniałe kolory.

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny

21 Marzec to dzień w którym świętujemy nadejście kalendarzowej Wiosny. Z tej okazji wszystkie dzieci z grupy I Żłobka przygotowały podczas zajęć plastycznych bukiety kwiatów za pomocą farb i własnych palców.

Dzień Motyla

Dzień Motyla

Wiosna coraz bliżej dlatego 14 marca w święto motyla grupa ,,Wesołych Pszczółek" Żłobka ozdabiała skrzydła motyli za pomocą kulek z bibuły.

Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne

Jedną z form zajęć w żłobku, są zajęcia muzyczne. Tym razem maluszki z gr. 1 poznały instrumenty perkusyjne takie jak: cymbałki, marykasy, bębenki, tamburyn i inne grzechotki.

Dzień pandy

Dzień pandy

17 marca to dzień nazywany Dniem Pandy. Z tej okazji w grupie I zagościły dwie urocze pandy, które towarzyszyły maluszkom w zabawach.

Dzień dinozaura

Dzień dinozaura

Dzień Dinozaura przypada 26 lutego. W tym dniu nasze maluszki przebrały się za małe dinozaury, karmiły dinozaura roślinami oraz bawiły się w trakcie zajęć sensorycznych bułką tartą, siemieniem lnianym, makiem oraz kaszą manną.

Dzień kota

Dzień kota

17 Luty to święto naszych ukochanych kociaków. Wesołe Pszczółki z grupy 1 Żłobka z tej okazji poznały wygląd części ciała kotków podczas zajęć plastycznych oraz przeszły ścieżką z kocich łapek.

Warsztaty muzyczne

Warsztaty muzyczne

Jedną z form zajęć w żłobku, są zajęcia muzyczne. Tym razem maluszki z gr. 1 poznały instrumenty perkusyjne takie jak cymbałki, marykasy, bębenki, tamburyn i inne grzechotki.

Dzień tosta

Dzień tosta

Dzień Tosta wypada 23 lutego to bardzo mało znane święto, jednakże bardzo przypadło maluszkom do gustu. Dzieci podczas zajęć plastycznych poznały wygląd tostów oraz nazwy takie jak chleb, ser, szynka, pomidor, salami.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Bal Karnawałowy to jedna z większych imprez w naszym Żłobku. Dla grupy ,,Wesołych Pszczółek" to był dzień pełen atrakcji. Przygotowania zaczęły się od malowania masek karnawałowych.

Dzień Pingwina

Dzień Pingwina

Dzień Pingwina to jedno z mniej znanych świąt styczniowych, jednakże dla dzieci to spora atrakcja. Z tej okazji dzieci poznały wygląd pingwina przyklejając watę do jego brzuszka.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

21 i 22 Stycznia w tych dniach należy pamiętać o jednych z najważniejszych osób w naszej rodzinie, mowa o wszystkich Babciach i Dziadziach. Z tej okazji pragniemy złożyć najlepsze życzenia dużo zdrowia oraz zadowolenia ze swoich wnucząt.

107392