Przejdź do treści
Slider Żłobek
Przejdź do stopki

Grupa I: Pszczółki - Maluchy rok 2023/2024

Treść

Dzień taty

Dzień taty

W czerwcu świętujemy w Żłobku Dzień Taty. Dzieci z najmłodszej grupy odbijały swoje rączki na dyplomikach dla swoich Tatusiów. Ten mały upominek będzie zapewne miłą pamiątką i wyrazem wdzięczności naszych maluchów dla najważniejszych Mężczyzn w Ich życiu.

Urodziny w Naszej grupie

Urodziny w Naszej grupie

W grupie „pszczółek” świętowaliśmy podwójne urodziny, nasze koleżanki – siostry skończyły 2 latka. Naszym solenizantkom składamy najlepsze życzenia – zdrówka, uśmiechu, który towarzyszy Wam co dzień oraz żeby spełniły się Wasze wszystkie marzenia.

Wiosenne obrazki

Wiosenne obrazki

Korzystając z darów jakie znajdziemy w naszych ogrodach nasi najmłodsi żłobkowicze ćwiczyli swoją sprawność manualną podczas wyklejania kwiatowych obrazków. Również podczas spaceru w ogrodzie świetnie bawili się wyklejając wazon z kaliną.

Dzień Pszczoły

Dzień Pszczoły

20 maja w światowym Dniu Pszczół najmłodsi żłobkowicze zapoznali się z tymi pożytecznymi owadami. W ramach aktywności plastycznej odbijaliśmy stempelki na kartonie i powstał piękny plaster miodu.

Urodzinki w naszej grupie

Urodzinki w naszej grupie

Nasza najmłodsza koleżanka z grupy „Pszczółki” obchodziła swoje pierwsze urodziny. Świętowała ten szczególny dzień wśród swoich koleżanek i kolegów w grupie.

Dzień Mamy

Dzień Mamy

Dzień Mamy jest szczególnym dniem, kiedy to wszystkie dzieci starają się wyrazić swoją miłość i wdzięczność najbliższej im osobie. Najmłodsi Żłobkowicze odbijali swe dłonie na laurkach dla mam oraz dzielnie pozowali do zdjęć.

Przygotowania do Wielkanocy

Przygotowania do Wielkanocy

Dzieci z najmłodszej grupy Żłobka poznawały w tym tygodniu wielkanocne tematy. Wspólnie oglądaliśmy wielkanocny koszyczek, bawiliśmy się w zbieranie jajeczek oraz robiliśmy zdjęcia w wielkanocnej scenerii.

Powitanie Wiosny

Powitanie Wiosny

Grupa najmłodszych żłobkowiczów powitała nową porę roku - wiosnę. Dzieci wysłuchały krótkiego wierszyka oraz zapoznały się ze zwiastunami wiosny. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził także ogródek pani wiosny z żywymi kwiatkami.

Dzień Motyla

Dzień Motyla

W grupie „Pszczółek” zrobiło się bardzo kolorowo za sprawą obchodzonego 14 marca dnia motyla. Najmłodsi pozowali do zdjęć udając małe motylki. W ramach rozwijania motoryki małej ćwiczyliśmy nasze paluszki układając pompony na sylwetkach motyli.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 marca uwaga wszystkich skierowana jest na kobiety – te duże jak i te najmłodsze. W grupie „Pszczółek” pamiętaliśmy także o naszych najmniejszych koleżankach.

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

26 lutego przypada Dzień Dinozaura. Dzieci bardzo lubią te prehistoryczne stwory, które spotykają często w bajkach. Najmłodszym żłobkowiczom bardzo spodobały się sensoryczne książeczki o dinozaurach, które z zaciekawieniem oglądali.

Dzień Kota

Dzień Kota

17 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Grupa "Pszczółki" nie zapomniała o czworonożnych milusińskich. Przez cały tydzień słuchaliśmy piosenek o kotkach, czytaliśmy bajeczki, wspólnie naśladowaliśmy zachowania kotów. 

Dzień Przyjaźni

Dzień Przyjaźni

14 luty jest dniem, w którym w sposób szczególny wyrażamy swoje uczucia. To doskonała okazja, żeby pokazać dzieciom jaka radość płynie z przyjaźni, bliskości i wspólnego czasu.

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

Karnawał to tradycja przepełniona muzyką, tańcem i dobra zabawą. 1 lutego 2024 r. odbył się w naszym Żłobku bal, dostarczając dzieciom wielu przeżyć i radości. Od rana w salach słychać było skoczną muzykę, która zachęcała do wspólnej zabawy.

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Data 21 i 22 stycznia to ważne dni w życiu każdej Babci i Dziadka. To w te dni wnuczęta szczególnie pamiętają, aby wręczyć ukochanym dziadkom laurkę i moc całusów. Najmłodsi żłobkowicze włączyli się w przygotowanie laurek, malowali farbami łodygi do kwiatków, które wręczali dziadkom.

Przygotowania do świąt

Przygotowania do świąt

W połowie grudnia w grupie „Pszczółek” można było poczuć już świąteczną atmosferę. Najmłodsi żłobkowicze angażowali się we wspólne ubieranie choinki, małe zwinne rączki radziły sobie najlepiej jak umiały z wieszaniem ozdób na naszym drzewku.

Mikołajki

Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia Żłobek odwiedził wyczekiwany przez wszystkie dzieci  gość - Święty Mikołaj. Najmłodsi żłobkowicze z wielkim przejęciem na twarzach przyglądali się Przybyszowi, którego widzieli po raz pierwszy w swoim życiu.

Andrzejki

Andrzejki

30 listopada w Żłobku panowała magiczna atmosfera, a to za sprawą świętowanych w tym dniu Andrzejek. Było mnóstwo zabawy przy muzyce oraz wspólnej zabawy. O magiczną atmosferę tego dnia zadbały żłobkowe Ciocie, które wcieliły się w role dobrych wróżek.

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada przypada uwielbiany przez wszystkie dzieci Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu w Żłobku królowali pluszowi przyjaciele najmłodszych. Dzieci z najmłodszej grupy „Pszczółki” wysłuchały krótkich rymowanek o misiach, wspólnie z ciociami ulepiły misie z masy solnej, które zabrały ze sobą do domów.

Urodziny w naszej grupie

Urodziny w naszej grupie

W grupie „Pszczółek” mieliśmy małe święto – nasza najmłodsza koleżanka obchodziła swoje pierwsze urodziny. Julci życzymy wszystkiego najlepszego, a rodzicom dziękujemy za słodkie upominki dla koleżanek i kolegów.

107396