Przejdź do treści
Slider Żłobek
Przejdź do stopki

Grupa II: Motylki - Średniaki rok 2023/2024

Treść

Dzień Mamy

Dzień Mamy

26 Maja to szczególe święto. W tym dniu dzieci z grupy II upiekły dla Swoich Mam pyszne czekoladowe muffinki. Dodatkowo powstał film na którym dzieci śpiewają i tańczą dla Swoich Mam.

Dzień Pszczoły

Dzień Pszczoły

20 maja w naszym Żłobku obchodziliśmy Dzień Pszczoły. W grupie Motylki dzieci miały za zadanie włożyć pszczółki do ula, dzięki czemu ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową. Następnie w ramach zajęć plastycznych dzieci wyklejały kropki z plasteliny.

Wianki

Wianki

U dziewczynek z grupy II zawitała wiosna. Wszystkie dziewczynki miały okazję zrobić sesję zdjęciową w wiankach wykonanych z żywych kwiatów w Żłobku.

Zabawy w ogrodzie

Zabawy w ogrodzie

W okresie wiosennym dzieci z grupy „Motylki" spędzają czas w naszym ogródku żłobkowym. W swoich zabawach używają samochodów, motorków, zjeżdżalni oraz tunelu.

Zajęcia manipulacyjne

Zajęcia manipulacyjne

Za oknem ponuro, a w grupie Motylki zabawy kolorowymi kuleczkami. Dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową, trafiając pluszowymi pomponami do butelki. Podczas zajęć utrwalaliśmy, także nazwy kolorów.

Urodziny w naszej grupie

Urodziny w naszej grupie

W ostatnim tygodniu kolejny żłobkowicz z grupy Motylki obchodził swoje 2 urodziny. Wszystkie dzieci zaśpiewały Mu "Sto Lat" oraz dostały słodki upominek. Wspólnie bawiły się przy ulubionej muzyce.

Warzywny ogródek

Warzywny ogródek

Dzieci z grupy Motylki poznały na zajęciach niektóre warzywa takie jak: marchew, cebula, sałata i papryka. Podczas zabawy powstała grządka z kolorowymi warzywami.

Dzień Czekolady

Dzień Czekolady

12 kwietnia obchodziliśmy w Żłobku Dzień Czekolady. Grupa Motylki współpracując z kuchnią stworzyła mini deserki czekoladowe z rodzynkami i kawałkami herbatników. Zapakowane słodkości każde dziecko zabrało do domu.

Odkrywamy Las

Odkrywamy Las

Na ostatnich zajęciach nasze dzieci z grupy Motylków bawiły się w odkrywców lasu. Wszyscy przypomnieli sobie nazwy, wygląd oraz odgłosy zwierząt leśnych.

Wielkanoc

Wielkanoc

Nadchodzą Święta Wielkanocne z tej okazji w naszym Żłobku w grupie Motylki wykonano sesję zdjęciową zaaranżowaną w klimacie świątecznym.

Dzień Pandy

Dzień Pandy

16 Marca to Dzień Pandy z tej okazji odwiedziły nas znane już niektórym dzieciom dwie urocze pandy. Wszystkie dzieci bawiły się z nimi przez cały dzień. Na koniec każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Dzień Motyla

Dzień Motyla

Dzieci z grupy drugiej obchodziły Dzień Motyla. Z tej okazji ozdobiły skrzydła kolorowymi pomponami. Potem każde z dzieci zrobiło sobie zdjęcie z gotowym motylem.  

Zabawa w karmienie żaby

Zabawa w karmienie żaby

Jednym z oznaków wiosny jest żabka. Dlatego dzieci z grupy II poznały wygląd, części ciała oraz kolor żabki. W ramach zajęć wszyscy nakarmili zwierzątko ulubionymi przysmakami.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

8 Marca 2024 r. sala grupy Motylki w Żłobku zamieniła się w salon piękonści. Każda dziewczynka mogła się zrelaksować przy masażu twarzy lub malowaniu paznokci. Chłopcy pamiętali również o prezentach dla swoich mam, dlatego wykonali tulipany metodą wyklejania. 

Dzień Żaby

Dzień Żaby

29 Lutego w grupie II odbył się Dzień Żaby. Z tej okazji Ciocie zorganizowały zajęcia plastyczne, na których dzieci tworzyły swoje żabki z użyciem kawałków włóczki.

Dzień Dinozaura

Dzień Dinozaura

W grupie Motylki obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Dzieci wcieliły się w dinozaura za pomocą fotobudki, a następnie przy użyciu piasku kinetycznego, wydobywały naklejki i zabawki przedstawiające dinozaury.

Dzień kota

Dzień kota

19 lutego w grupie Motylków obchodziliśmy Dzień Kota. W tym dniu każdy miał okazję pobawić się puzzlami XXL, które stworzyły nam urocze kociaki.

Tłusty Czwartek

Tłusty Czwartek

8 Lutego w naszym Żłobku świętowaliśmy Tłusty Czwartek. Z tej okazji wszystkie dzieci dostały pączki z marmoladą. To był dzień pełen pyszności.

Urodziny w Naszej grupie

Urodziny w Naszej grupie

Kolejna dziewczynka z naszej grupy obchodziła swoje drugie urodziny. Z tej okazji wszystkie dzieci zaśpiewały Jej ,,Sto Lat" oraz razem bawiły się do ulubionej muzyki. 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

1 lutego 2024r w naszym Żłobku odbył się bal karnawałowy. Wszystkie dzieci przebrały się w śliczne stroje przedstawiające bohaterów z bajek. Wspólnie bawiły się przy ulubionych piosenkach, bańkach mydlanych oraz innych atrybutach.

107406